Szczotkarko - postarzarka 2fc Zeus 1300/2

Maszyny te zostały opracowane i skonstruowane w celu zmieniania powierzchni drewna w stosunku do pierwotnego wyglądu. Poprzez działanie szczot obrabiane powierzchnie zostają zdeformowane, nabłyszczone lub oczyszczone. Główne przeznaczenie tych maszyn, dla którego zostały stworzone to rustykalizacja (zwana postarzaniem), rodzaj piaskowania drewna, czyli wybranie za pomocą odpowiednich narzędzi pewnych części drewna w celu uwidocznienia jego nieregularności.

 

Zeus składa się z dwóch niezależnych zespołów obróbczych; pierwszy wykonuje pracę zgrubną, drugi szczotkowanie lub ścięcie powstałego włosa. Zazwyczaj pierwszy składa się z szczotek tarczowych z stali pokrytych mosiądzem, które z wymaganą intensywnością wybierają nawet najtwardsze drewna. Drugi zespół to szczota walcowa multibrush wykonana z papieru ściernego o odpowiedniej ziarnistości oraz specjalnego włókna, który daje wyśmienite wykończenie. Zeus 1300 jest maszyną całkowicie automatyczną i umożliwia obróbkę elementów o wysoko ści do 100 milimetrów, przy prędkości posuwu od trzech do trzynastu metrów na minutę. Panel sterowania znajdujący się na korpusie maszyny, umożliwia operatorowi łatwe i precyzyjne ustawienie parametrów obróbki. Zeus 1300 jest wyposażona w system podnoszenia automatycznego zespołów obróbczych z wskazaniem cyfrowym. Maszyna posiada wariator prędkości ręczny umożliwiający regulację posuwu elementów w zależności od rodzaju obróbki oraz rodzaju wyrobu jaki należy obrobić. Po uruchomieniu silników maszyny z panelu sterowania można wprowadzać materiał. Element na taśmie transportującej odbęcie swoje przejście robocze przez maszynę oraz oba zespoły obróbcze.

 

Wyśmienity rezultat uwidacznia fakturę drewna przez co staje się przyjemne w dotyku i wyglądzie.

 

Maszyna Zeus znajduje różnorakie zastosowanie: drzwiczki kuchenne, boazerie, parkiet i stolarka budowlana, aż po drewno konstrukcyjne i in. Wymieniając szczoty można uzyskać różne wykończenie, jak na przykład polerowanie, czyszczenie i in. 

 

Parametry techniczne:
 
Szerokość robocza: 100 mm
Max. wysokość robocza: 1300 mm
Prędkosć posówu transportera: 3 / 13 m/min
Moc silnika: 2 x 7 kW
Rozmiar narzędzia roboczego: 140 - 300 mm
 
Wyposażenie podstawowe:
 
Średnica narzędzia 140 - 300 mm, szerokość robocza 300 mm
Automatyczne przełączanie gwiazda/trójkąt
Opakowanie standardowe w nylonie
Standard elektryczny i standard bezpieczeństwa CE
Maszyna w standardzie posiada szczotki

Producent:www.2fcimpianti.it